Kontenery DO POLSKI

Najczęściej zadawane pytania.

SZUKAJ PACZKI

Wysyłka kontenera do Polski - częste pytania

Najlepiej skorzystać z usług naszej firmy – Polamer gwarantuje najlepszy serwis i żadnych ukrytych kosztów. Nasze ceny to CENY PRZEJRZYSTE I OSTATECZNE – Klient od początku transakcji wie ile i za co ma zapłacić – i ani grosza więcej.
Najczęściej z usługi wynajęcia całego kontenera z mieniem korzystają klienci, którzy mają do wysłania większą ilość rzeczy osobistych – np.: samochód, dodatkowe sprzęty rekreacyjne (motor, jetski, quad), meble, sprzęty ogrodowe czy narzędzia. Dla lepszego wyobrażenia – w kontenerze 40-stopowym zmieści się np. samochód osobowy typu sedan lub SUV (zajmie mniej więcej pół kontenera) oraz ok 300 – 350 dużych paczek o wymiarach 18” x 18” x 18”. Ale jeśli Klient ma zdecydowanie mniej rzeczy do wysyłki, to lepszym rozwiązaniem jest wysłanie mienia na tzw. stopy bieżące.
Dla Klientów z Chicago i okolic sprawa jest bardzo prosta – wszystkie rzeczy muszą trafić do magazynu Polamer Cargo w Des Plaines, gdzie zostaną załadowane do zarezerwowanego w tym celu kontenera, a następnie, po założeniu plomb i dopełnieniu wszystkich formalności, kontener rusza w drogę do Polski, pod wskazany przez Klienta adres.

Oczywiście, Polamer może odebrać rzeczy z domu Klienta – jest to usługa płatna, a wysokość opłaty zależy od odległości i czasu trwania całego procesu. To wygodna opcja dla tych, którzy z powodu ograniczeń czasowych chcą załatwić wszystko szybko i sprawnie (np. przy sprzedaży domu, wyprowadzce itd.). Wielu naszych Klientów korzysta również z opcji samodzielnego przywożenia mienia do magazynu Polamer w Des Plaines; szczególnie, że oferujemy opcję BEZPŁATNEGO PRZECHOWYWANIA RZECZY DO 1 MIESIĄCA, WIĘC WYSYŁKA MOŻE ZOSTAĆ ODŁOŻONA W CZASIE WG WSKAZAŃ KLIENTA.

W kwestii załadunku samodzielnego proszę o kontakt z naszym reprezentantem pod numerem 773.774.8855. Jeśli w kontenerze ma być załadowany dodatkowo samochód, motor, atv itp to radzimy skorzystać z usług wyspecjalizowanych pracowników naszej firmy. Oczywiście Klient może być obecny przy załadunku kontenera i obserwować cały proces.

Opłata za załadunek kontenera to $500 – wliczone w tą kwotę są wszystkie materiały do zabezpieczenia pojazdów i mienia.
Korzystając z usług Polameru można wynająć kontener do Polski z dowolnego miejsca w USA. W umówionym terminie kontener zostanie podstawiony na miejsce wskazane przez Klienta i po załadowaniu i założeniu plomb, zabrany w drogę do Polski, pod wybrany przez wysyłającego adres. BARDZO WAŻNE! – zarówno do załadunku w USA jak i rozładunku w Polsce należy się odpowiednio logistycznie przygotować, biorąc pod uwagę gabaryty kontenera (nie w każdej uliczce się zmieści), wysokość przyczepy (konieczne będą rampy zjazdowe lub laweta do włożenia/wyjęcia pojazdów z kontenera) oraz fakt, ze czas na wykonanie obu tych czynności jest ograniczony.

Koszt wysyłki kontenera 40-stopowego do Gdyni znajdziesz tutaj – TO CENA OSTATECZNA, którą płaci Klient jeszcze w USA. NIE DOLICZAMY ŻADNYCH KOSZTÓW DODATKOWYCH, OPŁAT PORTOWYCH, ADMINISTRACYJNYCH, KOSZTU DOKUMENTACJI ITD.
Jedyna dodatkowa opłata to koszt transportu w Polsce (zależny od tego, gdzie kontener ma być dostarczony) oraz koszt odprawy celnej. Wysokość każdej z tych kwot klienci poznają PRZED WYSŁANIEM KONTENERA I NIE ULEGAJĄ ONE JUŻ ŻADNEJ ZMIANIE.

Odprawa celna może się odbyć w Gdyni we wskazanej przez Polamer agencji celnej lub w miejscowości i agencji celnej wybranej przez Klienta – to zależy od nadawcy i z tego powodu koszt odprawy może się różnić w zależności od miejsca gdzie faktycznie odbędzie się odprawa. Po więcej szczegółów dotyczących odprawy celnej prosimy o kontakt z Polamer Cargo.
Proszę pamiętać, że NIE MA ŻADNYCH DODATKOWYCH KOSZTÓW już po zapłaceniu za usługę. Każdy Klient firmy Polamer w momencie wysyłki wie dokładnie ile ta usługa będzie kosztować łącznie z transportem i odprawą celną w Polsce – I NIE MA POWODÓW, DLA KTÓRYCH MIAŁYBY SIĘ POJAWIĆ JAKIEKOLWIEK DODATKOWE KOSZTY.

Dokumenty wymagane przy takiej wysyłce są regulowane przepisami celnymi w USA i Polsce. Wysyłający musi przygotować:

  • prawo jazdy lub ID,
  • listę mienia przesiedlenia, które znajduje się w kontenerze,
  • dokumenty potwierdzające pobyt w USA przez ponad rok,
  • 3 rodzaje dokumentów np. rachunki za użyteczności (prąd, gaz, telefon, telewizja, itd), miesięczne wyciągi bankowe (statements), rozliczenia podatkowe, itp,
  • dowód osobisty lub polski paszport,
  • potwierdzenie zameldowania w Polsce (dokument wydawany przez odpowiedni urząd miasta lub gminy, ważny na określony czas)

Czas transportu jest podobny jak w przypadku paczki morskiej – 6 tygodni. Oczywiście, kontener wysyłany jest w terminie podanym przez Klienta. Proszę pamiętać, że Polamer oferuje usługę BEZPŁATNEGO PRZECHOWYWANIA MIENIA DO 1 MIESIĄCA w swoim magazynie w Des Plaines.

Kontener rezerwowany jest specjalnie dla każdego Klienta i wysyłany jest w terminie, który mu najbardziej odpowiada. Rezerwacja na konkretny dzień i adres wymaga około 7 – 10 dni wyprzedzenia – oczywiście im więcej czasu, tym lepiej. Terminy zależą także od sezonu i np. w listopadzie ustalenie daty może wymagać więcej czasu niż w czerwcu – konkretne informacje można zawsze uzyskać w Polamer Cargo pod numerem 773.774.8855

Ważne telefony

Zakupy z Polski:
Tel.: 773.774.2784
E-mail: [email protected]
Web: www.taniestany.com

Wynajem kontenerów:
Tel.: 773.774.8855

Bilety Lotnicze:
Tel.: 773.685.8222

Masz pytania w sprawie mienia przesiedlenia do Polski?
Odpowiemy na wszystkie: [email protected]

Dołącz do nas!

Bądź pierwszy
Promocje, zniżki i nowinki

Wpisz Email by otrzymywac informacje z Polamer'u