WYSYŁKA PACZEK

Najczęściej zadawane pytania.

SZUKAJ PACZKI

Wysyłka paczek - częste pytania

Najlepiej skorzystać z usług firmy Polamer i zrobić to w jednym z naszych biur.

Wysyłamy paczki do Polski i innych krajów drogą morską lub lotniczą już ponad 50 lat!

Gwarantujemy najlepszy serwis i ceny oraz możliwość śledzenia paczek w internecie na stronie internetowej www.polamerusa.com.

Koszt wysyłki zależy od wagi, wymiarów paczki oraz wybranej metody wysyłki. Jeśli przesyłka jest wyjątkowo duża a lekka to wtedy wagę przesyłki wyliczamy wg jej wymiarów; jest to tzw waga gabarytowa – szczegóły i cennik tutaj.

To zależy od wybranej metody wysyłki – paczki PREMIUM EXPRESS docierają do adresata w Polsce w ciagu 5-7 dni roboczych, paczki PREMIUM REGULAR w ciągu ok 6 tygodni.

Terminy doręczenia mogą ulec zmianie z uwagi na święta państwowe obchodzone w USA i Polsce oraz nieprzewidziane wypadki losowe (warunki atmosferyczne, opóźnienia przewoźników związane np. z okresami świątecznymi)

Najlepiej skorzystać z usług działu Polamer Online – dzięki temu serwisowi można wysyłać paczki do Polski z USA, niezależnie od tego czy firma Polamer ma w okolicy swoje biuro czy nie. Po zarejestrowaniu się w systemie www.polameronline.com, każdy z użytkowników ma możliwość wypisania dokumentów wysyłkowych, opłacenia kosztów wysyłki oraz śledzenia statusu paczki.

Zgodnie z przepisami celnymi obowiązującymi w USA i w Polsce, w paczkach nie wolno wysyłać:

  • płynów (chemia gospodarcza, środki czystości, farby, oleje, itp),
  • alkoholu i wyrobów tytoniowych,
  • broni (również elementów broni) i amunicji, materiałów łatwopalnych czy wybuchowych,
  • zwierząt i roślin,
  • baterii i akumulatorów,
  • aerozoli,
  • lekarstw i narkotyków,
  • waluty, papierów wartościowych, dzieł sztuki i antyków.
Wg obowiązujących przepisów celnych paczki prywatne deklarowane jako „prezent” (nie handlowe) o wartości nieprzekraczającej 40 euro mogą być zwolnione z opłat celnych. Jeśli wartość paczki przekracza tę kwotę, paczka zostanie zatrzymana do oclenia a agencja celna powiadomi odbiorcę o konieczności uiszczenia opłat celno-skarbowych oraz poda ich wysokość.

Kartony w wielu różnych rozmiarach są dostępne we wszystkich biurach Polameru a nasi pracownicy są ekspertami w pakowaniu. Najwyższa jakość naszych opakowań potwierdza doświadczenie ponad 50 lat w branży Możemy również zaproponować opakowanie paczek i przesyłek niestandardowych w folię, karton lub skrzynie. Te usługi świadczymy w magazynie Polamer Cargo w Des Plaines. Nie polecamy nabywania brązowych ogolnodostępnych kartonów w supermarketach z uwagi na ich bardzo słabą jakość co automatycznie wiąże się z moźliwością uszkodzenia przesyłki w transporcie.

Nie, korzystając z usług firmy Polamer można wysyłać paczki PREMIUM REGULAR lub PREMIUM EXPRESS do większości krajów Unii Europejskiej, w tym m.in. do Anglii, Irlandii, Niemiec, Francji, Bułgarii, Mołdawii, Czech a także do krajów Europy Wschodniej; Rosji, Ukrainy, Białorusi .

Dokładna lista znajduje się tutaj.

Terminy dostawy paczek do krajów Uni Europejskiej są następujące:

  • PREMIUM EXPRESS – 10 – 14 dni roboczych,
  • PREMIUM REGULAR – ok 7 tygodni.

Wszystkie adresy biur firmy Polamer można znaleźć tutaj.
Natomiast wszystkim tym, którzy mieszkają w okolicy gdzie nie ma biura Polamer, polecamy korzystanie z usług Polamer Online www.polameronline.com.

Tak, każda paczka wysłana w firmie Polamer jest automatycznie ubezpieczona do wartości $100.
Dokumenty do odprawy oraz kontakt do Agencji Celnej znajduja sie w ponizszym linku:

Urząd Celny w Polsce powiadamia odbiorcę towaru i udziela wszelkich informacji dotyczących dalszego postępowania. Nadawca przesyłki nie jest zaangażowany w procedury celne w Polsce. W przypadku zatrzymania przesyłki do kontroli celnej odbiorca ponosi koszty opłat celnych oraz oplaty za odprawę celną. Więcej szczegółów znajduje się tutaj

Ważne telefony

Zakupy z Polski:
Tel.: 773.774.2784
E-mail: [email protected]
Web: www.taniestany.com

Wynajem kontenerów:
Tel.: 773.774.8855

Bilety Lotnicze:
Tel.: 773.685.8222

Masz pytania w sprawie mienia przesiedlenia do Polski?
Odpowiemy na wszystkie: [email protected]

Dołącz do nas!

Bądź pierwszy
Promocje, zniżki i nowinki

Wpisz Email by otrzymywac informacje z Polamer'u